biodegradowalne pieluchy jednorazowe mix wzorów 6-10 kg maxi KIT AND KIN

  • Dodaj recenzję:
  • Kod: KITKINPIELUCHYMAXI3
  • Producent: KIT&KIN
  • Dostępność: Jest Jest
  • szt.
  • 63,14 zł

Superchłonne, biodegradowalne i hipoalergiczne pieluszki - opakowanie zawiera 34 sztuki, na które składa się mix wzorów . Skóra dziecka może w nich swobodnie oddychać i nie ma kontaktu ze szkodliwymi substancjami chemicznymi. W procesie produkcji nie użyto chloru, wybielaczy, ftalanów, lateksu, sztucznych substancji zapachowych oraz najbardziej popularnych alergenów dodawanych do popularnych “jednorazówek”. Wielokrotnie nagradzane za wysoką jakość oraz piękny wygląd.

Pieluszki zostały stworzone przez wokalistkę zespołu Spice Girls, a obecnie mamę- Emmę Lee Bunton. Wszystko zgodnie z zasadą, aby było lepiej dla dziecka oraz dla środowiska

Najwyższej jakości biodegradowalne pieluszki Kit&Kin, uzyskały pozytywną opinię dermatologów oraz pediatrów i położnych. Do stworzenia ich warstwy chłonnej, wykorzystano znacznie mniej substancji chemicznych niż wykorzystuje się do produkcji popularnych pieluszek wiodących marek. To właśnie wyróżnia pieluszki Kit&Kin na rynku. Są najlepszym wyborem, biorąc pod uwagę pieluszki jednorazowe. Delikatna, wrażliwa, alergiczna i problematyczna skóra Maluszka wreszcie może “odetchnąć”. Naturalny wybór przy egzemie, łuszczycy, AZS, pieluszkowym zapaleniu czy wysypkach i reakcjach alergicznych.

Kit&Kin chroni również środowisko. Konwencjonalne pieluszki są trzecią co do wielkości grupą odpadów na wysypiskach, mimo że korzysta z nich tylko 5% populacji! Ich biodegradacja zajmie ponad 500 lat. Prawie każdy element pieluchy Kit & Kin - w tym jej opakowanie - ulegnie biodegradacji w ciągu 3 do 6 lat.

Ilość w opakowaniu - 34 szt

Skład surowcowy:
 
Warstwa zewnętrzna: materiały roślinne pochodzące ze zrównoważonych upraw oraz wodoodporna warstwa z polietylenu (polyethylene).
 
Warstwa wewnętrzna: PLA (kwas polimlekowy), polimer należący do grupy poliestrów alifatycznych. Jest on w pełni biodegradowalny. Otrzymuje się go z odnawialnych surowców naturalnych takich jak np: mączka kukurydziana.
 
Wkład chłonny: niebielona chlorem pulpa roślinna (celuloza).
 
Zabezpieczenia “falbanki”: polipropylen (polypropylene), organiczny związek chemiczny oksy-biodegradowalny.
 
Elastyczne zapięcie: poliuretan (polyurethane), materiał oksy-biodegradowalny.
 
Opakowanie zewnętrzne: wolne od GMO, oksy-biodegradowalne.
 
Pieluchy Kit & Kin zostały wyprodukowane przy użyciu tego samego procesu technologicznego co tradycyjne pieluchy. Różnica polega na tym, że zastąpiono w nich tworzywa sztuczne trwałymi materiałami naturalnymi, przyjaznymi dla skóry dziecka.